Nasz Kościół


  VII Niedziela zwykła - 24.02.2019


1. Jezus mówi o miłości nieprzyjaciół, wyjaśniając tę trudną naukę w prosty sposób: „Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie i wy im czyńcie”. Każdego dnia mamy wiele okazji, żeby wypełniać to wezwanie. Nasza codzienna wzajemna miłość składa się z wielu drobnych gestów, dobrych słów, a czasem jest to po prostu powstrzymanie się od gniewu. Niech Jezus, Książę Pokoju, pomoże nam pielęgnować pokój i miłość w sercu.

2. Spotkanie parafialnego zespołu synodalnego w poniedziałek 25 lutego po wieczornej Mszy św.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek 26 lutego po wieczornej Mszy św. Również we wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie dorosłych kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas ponadgimnazjalnych w niedzielę 3 marca o godz. 15:00.

5. W tym tygodniu przypada:
• I piątek miesiąca: możliwość spowiedzi św. od godz. 17:00
• I sobota miesiąca: nabożeństwo fatimskie z procesją światła o godz. 18:00.
W tym tygodniu księża odwiedzą swoich chorych z posługa sakramentalną: ks. Roman senior w piątek, pozostali księża w sobotę.

6. Polecamy prasę katolicką. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” między innymi.: o roli i znaczeniu papieża w Kościele; o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, czyli kim są mężczyźni z obrączkami, których widzimy w prezbiterium; a także o zasadach zachowania w kościele.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont naszego kościoła oraz salki Caritas.

8. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy: + Janina Krzaczkowska l. 83, + Marianna Pawłowska l. 84, + Michał Walczak l. 69, + Janina Pawlikowska l. 78, + Adam Widuliński l. 86, + Kamil Jaranowski l. 32. Wieczny odpoczynek...


Alexander Fleming

 
     Nazywał się Fleming i był biednym szkockim farmerem. Pewnego dnia, gdy ciężko pracował w polu usłyszał wołanie o pomoc dobiegające z pobliskich bagien. Pobiegł tam i znalazł przestraszonego chłopca, którego uratował od śmierci.

 

      Następnego dnia przed dom farmera zajechał powóz, z którego wysiadł elegancki gentleman, który przedstawił się jako ojciec uratowanego chłopca. Powiedział do farmera, że chce mu zapłacić za uratowanie syna.

     Farmer odrzekł, że zapłaty nie przyjmie gdyż uratował chłopca nie dla pieniędzy. W tym momencie do domu wszedł syn farmera Alexander.

     "Czy to twój syn?" - zapytał gentelman.

     "Tak to mój syn"- odrzekł dumnie.

     "Mam ofertę dla ciebie. Opłacę naukę dla twojego syna tak, aby zdobył to samo wykształcenie jak mój syn. I jeśli chłopak jest taki jak jego ojciec nie zmarnuje okazji i obaj będziemy z niego dumni".

     I tak się stało. Syn farmera ukończył najlepsze szkoły i stal się znany na całym świecie jako sir Alexander Fleming, odkrywca penicyliny.

     Wiele lat później ten sam chłopiec, który został uratowany z bagien zachorował na zapalenie płuc.

     Co uratowało jego życie?

     - Penicylina.

     Nazwisko chłopca:

     - sir Winston Churchill.Autor nieznany