Nasz Kościół


Czwarta Niedziela Wielkiego Postu  - 19.03.2023
 


 
   
Intencje modlitewne na marzec 2023

  intencja ewangelizacyjna

Módlmy się, za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.
 
intencja diecezjalna
Za odprawiających i prowadzących rekolekcje wielkopostne, o owoce nawrócenia i przylgnięcie do Boga. 


intencja parafialna
W intencjach osób chorych i starszych w parafii; o łaskę zdrowia oraz cierpliwość i siły do zmagania się z cierpieniem.

 Bez usprawiedliwienia

Którejś niedzieli, na bramie kościoła wywieszono takie obwieszczenie: "Aby umożliwić wszystkim przyjście do kościoła, w najbliższą niedzielę zorganizujemy "specjalną niedzielę bez usprawiedliwień". W zakrystii zostaną umieszczone łóżka dla wszystkich tych, którzy twierdzą: "Niedziela jest jedynym dniem tygodnia, w którym mogę się wyspać". Przygotowany zostanie specjalny sektor miękkich foteli dla tych, którzy uważają, że ławki są niewygodne. Odpowiednie krople do oczu zostaną ofiarowane tym, którzy mają oczy zbyt zmęczone wpatrywaniem się przez całą noc w telewizję. Stalowy kask otrzymają wszyscy, którzy mówią: "Jeżeli pójdę do kościoła, może spaść mi na głowę dach". Miękkie pledy dostarczy się osobom, które twierdzą, że kościół jest zbyt zimny, a wentylatory osobom, które uważają, że w kościele jest za gorąco. Do dyspozycji będą kartki dla tych, którzy pragną przeprowadzić klasyfikację osób "zawsze chodzących do kościoła, ale zachowujących się gorzej od innych".
Krewni i przyjaciele zostaną wezwani do pomocy paniom, które nie mogą równocześnie przyjść do kościoła i przygotować obiadu. Wszystkim, którzy niepokoją się koniecznością złożenia ofiary, rozda się odznaki z napisem "Już dałem".

W jednej nawie zostaną umieszczone drzewa i kwiaty dla osób szukających Boga w przyrodzie.

Lekarze zajmą się osobami, które chorują wyłącznie w niedzielę. Dostarczymy aparaty osobom, które nie słyszą kazania, a specjalne zatyczki tym, którym jest zbyt głośno.

Kościół zostanie ozdobiony równocześnie gwiazdami betlejemskimi i liliami wielkanocnymi dla tych, którzy zawsze i jedynie lubią jeden rodzaj kwiatów".
  

***

 

Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe (Mt 26,40-41). Dzisiaj czuwanie z Jezusem, stało się skazaniem na ciężkie roboty przymusowe. Bóg ofiaruje nam wieczność. My dajemy Mu niechętnie kilka minut. 

                                                                                           Bruno Ferrero