Nasz Kościół        XXV Niedziela zwykła - 23.09.2018 r. 


1. W sobotę Ksiądz Biskup Edward Dajczak poświecił, nowe ołtarze oraz odprawił Mszę św. w intencji wszystkich ofiarodawców remontu naszego kościoła. Nie zakończyliśmy jeszcze wszystkich prac remontowych w naszym kościele. Wczorajsze spotkanie było jedynie posumowaniem pewnego etapu projektu realizowanego wspólnie z Parafią Mariacką. Przed nami również bardzo duże wyzwanie związane ze spaleniem się jedynej salki Caritas i koniecznością zbudowania nowej. Brak takich pomieszczeń w parafii rodzi utrudnienia na wielu płaszczyznach: konieczność rozwiązania świetlicy dla dzieci,  brak zaplecza do statutowych działań Caritas; brak miejsca spotkań różnych grup parafialnych, jak choćby przygotowujących się do bierzmowania itp. Zmuszeni jesteśmy w dość szybkim tempie zburzyć stary i postawić nowy budynek. Przewidywany koszt to kilkaset tysięcy złotych. Jest to zadanie tym bardziej trudne, że przecież spłacamy zobowiązania zaciągnięte podczas remontu kościoła. Co miesiąc jest to suma około czterech tysięcy złotych.

2. W najbliższą sobotę (29 września) w godzinach od 9:00 do 12:00 Rycerze Kolumba przeprowadzą przed kościołem zbiórkę makulatury. Dochód ze sprzedaży makulatury zostanie przekazany rodzinie poszkodowanej podczas zeszłorocznych, sierpniowych nawałnic.

3. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o peregrynacji relikwii Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus po Afryce a także – ile snu potrzebują dzieci i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania. W numerze także tekst o pielgrzymce Ojca św. Franciszka do krajów bałtyckich.

4. Są również do nabycia kalendarze diecezjalne na rok 2019.

5. Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych przy ulicy Partyzantów 24 zaprasza w najbliższy piątek (28 września) na Piknik Niepodległościowy „Polska to My”. W programie występy i zabawy oraz smakołyki. Dochód z pikniku zostanie przeznaczony na rzecz kombatantów RP.

6. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Inspektorat w Słupsku zaprasza w dniu 27.09.2018 o godz. 15:30, na Mszę św. w Kościele Mariackim oraz apel pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego z okazji 79 rocznicy powstania.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Tadeusza Jednaszewskiego (86); Pawła Gadomskiego (30) oraz Marię Chowaniec (87). Wieczny odpoczynek...
  

Dziadku, wracaj do domu

 

     Lekarz pochylił w zakłopotaniu głowę. Stan jego pacjenta nie wykazywał żadnej poprawy. Od dziesięciu już dni starzec przestał reagować na leczenie. Nie podnosił się ze szpitalnego łóżka i zdawało się, że nie ma już ochoty dłużej walczyć o życie - zmęczony i zrezygnowany.

     Następnego dnia lekarz znowu czuł się zakłopotany. Tym razem z zaskoczenia. Cała energia starca powróciła. Siedział oparty o poduszki i odzyskał kolory.

     -    Co się wydarzyło? - zapytał lekarz. - Dopiero co wczoraj rozpaczaliśmy nad pana zdrowiem. Dzisiaj zaś wszystko cudownie funkcjonuje! Można wiedzieć, co się panu przydarzyło?

     Staruszek uśmiechnął się. Przytaknął ze spokojem i powiedział: - Ma pan rację. Coś się wczoraj wydarzyło. Wczoraj przyszedł do mnie mój wnuczek i powiedział mi:

     - Dziadku, musisz wrócić natychmiast do domu: mój rower się zepsuł! 

   


Bruno Ferrero