Nasz Kościół


  
 Druga Niedziela Zwykła  16.01.2021


1. W łączności z Ojcem Świętym i całym Kościołem Katolickim obchodzimy dzisiaj Dzień Judaizmu. Od 18 stycznia rozpocznie się w kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy, że to między innymi od naszej modlitwy zależy czy nastanie „Jedna owczarnia i Jeden Pasterz”.

2. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” między innymi wspomnienie ks. prał. Zbigniewa Reglińskiego, znanego nam kapelana Sióstr Klarysek, który pełnił wiele funkcji diecezjalnych i który odszedł do Pana 30 grudnia. A także o życiu w prostocie, znanym w Kościele od dawna,  które stało się nową modą, stylem życia i kolejną rewelacyjną receptą na zdrowie.

3. Zakończyliśmy spotkania z rodzinami i błogosławieństwem „kolędowym” w naszej parafii. Jeśli z jakiś względów ktoś  nie mógł dotrzeć do kościoła na wspólną modlitwę i błogosławieństwo to jutro (w poniedziałek)  odbędzie się spotkanie „ostatniej szansy”. Zapraszamy na godzinę 17:30. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy tej okazji.

4. Jak w każdą trzecia niedziele miesiąca Caritas Parafialna zbiera przed kościołem ofiary do puszek  na chleb św. Antoniego i budowę salki. Jednocześnie dziękujemy p. Barbarze Kodzia, która przez cztery lata pełniła funkcję księgowej i skarbnika. Pani Kodzia na własną prośbę zrzekła się piastowania tego urzędu. Życzymy dużo zdrowia i Błogosławieństwa Bożego. Liczymy na dalszą ofiarną współprace dla dobra wszystkich potrzebujących wsparcia i pomocy w naszej parafii. Jednocześnie informujemy że zarząd Caritas poprosił p. Zdzisławę Wiewióra, aby przejęła to odpowiedzialne zadanie do czasu statutowych wyborów, które ze względu na pandemię zostają przesunięte do czasu kiedy będzie można bezpiecznie się spotykać. Życzymy Pani dużo satysfakcji z pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.

5. W przyszłą niedzielę na godz. 10:30, zapraszamy na próbę dzieci ze scholi.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Annę Szymańską (88), +Edwarda Koronowskiego (65), +Ryszarda Możdżyńskiego (79), +Alicję Pobłocką (78), +Dorotę Mazur (53). Wieczny odpoczynek...


 
Intencje modlitewne na styczeń 2021


intencja papieska
aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich.
 


intencja diecezjalna
aby Pan błogosławił wszystkich wsłuchujących się w głos Ducha Świętego w czasie trwającego synodu diecezjalnego. 


intencja parafialna
o pokój w naszych sercach, rodzinach i Ojczyźnie oraz o potrzebne łaski dla kapłanów naszej parafii i jedność w kościele katolickim.
Wielkie stopy - jeszcze większe serce

  
'Panował niespotykany o tej porze upał. Wyglądało na to, że wszyscy szukają jakiegoś wytchnienia, więc lodziarnia była popularnym miejscem wizyt.
Mała dziewczynka weszła tam ściskając w ręku pieniążek. Zanim zdążyła się odezwać, sprzedawca ostrym tonem wyprosił ją, nakazując przeczytać napis przy wejściu i nie wracać, póki nie włoży butów. Mała powoli wyszła, a w ślad za nią potężny mężczyzna.

Przyglądał się jej, jak czyta widniejące na drzwiach polecenie: Nie wchodzić boso. Łzy popłynęły jej z oczu, gdy odwróciła się, żeby odejść. Wtedy mężczyzna ją przywołał. Usiadł na krawężniku, zdjął swoje buty numer 12 i postawił przed dziewczynką mówiąc:

- Proszę. Nie dasz rady w nich normalnie chodzić, ale jak się w nich będziesz posuwać szurając, to będziesz mogła kupić sobie tego loda.

Potem uniósł dziewczynkę i wstawił w buty.

- Nie śpiesz się - powiedział. - Zmęczyło mnie już ich noszenie i będzie mi miło, jak tu sobie posiedzę i spokojnie zjem loda.

Nie sposób było nie zauważyć, jak radośnie świeciły oczy dziewczynki, gdy doczłapała do lady i poprosiła o loda. Owszem, to był wielgaśny facet. Wielki brzuch, wielkie stopy, ale nade wszystko wielkie serce.

  

                                                                        Autor nieznany