Nasz Kościół


  
 Druga Niedziela Adwentu  06.12.2020


1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, przypomina nam, że Maryja była nie tylko wolna od grzechu, ale również żyła blisko Boga. Słowa, które wypowiedziała podczas zwiastowania: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” pokazują, jak bardzo Bogu ufała. W tym możemy Ją naśladować i prosić o pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa. Zapraszamy na Msze św.  we wtorek (8.12) o godz. 7:00 i 18:00.

2. Roraty codziennie o godz. 18:00. Dzieci zapraszamy we czwartki.

3. Pobłogosławiony opłatek, świecę oraz wyroby rękodzieła możemy nabyć w przedsionku kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w wielorakie dzieła pomocy innym prowadzone przed świętami, poświęcając swój czas, zdrowie i siły. Potwierdzeniem tego jest „popularność” „toreb miłosierdzia”, które prosimy składać przed ołtarzem Bożego miłosierdzia. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wesprzeć potrzebujących używając mniej ekologicznych reklamówek.

4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tace. W przyszłą II niedziele miesiąca zamiast na remonty, ofiary z tacy zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Większość z nas ma świadomość że czas pandemii oraz ograniczenia związane z limitami wiernych w kościołach nie pozostają bez znaczenia na sprawy finansowe, co również przekłada się na ogrzewanie. W zależności od zimy jest to kwota około 25 tysięcy złotych za sezon. Będziemy więc grzać w niedziele, uroczystości, święta i w te dni w tygodniu, w których uczestniczy więcej wiernych (np. roraty). Będziemy starali się wytworzyć gorącą atmosferę naszych spotkań i sprawność ich przebiegu. Przypuszczamy, że nie będzie w naszym kościele zimniej niż w lipcu na bałtyckiej plaży, na którą mimo wszystko chętnie  jeździmy.

5. W dniu, w którym modlimy się za Kościół na Wschodzie możemy złożyć ofiary do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła.

6. Polecamy „Gościa Niedzielnego” a w nim m.in. drugą część cyklu adwentowego „Objawiło się życie” a także rozmowę z księdzem Sławomirem Oderem, postulatorem procesu kanonizacyjnego Jana Pawła, jedynym człowiekiem, który może autorytatywnie, w oparciu o dokumenty, wypowiadać się na temat świętości Jana Pawła II.

7. Wychodząc z kościoła można złożyć podpis pod inicjatywą ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender” –  zobowiązującą Rząd do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej, promującej zachowania sprzeczne z polską konstytucją.

8. Naczelna Rada Lekarska zwraca się do wszystkich ozdrowieńców o oddawanie osocza, które podane we wcześniejszej fazie choroby zmniejsza ryzyko zgonu. Można to uczynić w około miesiąc po wyzdrowienia w stacjach krwiodawstwa.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Bożenę Pastuszko (66), +Janusza Ciszewicza (63), +Annę Fanok (86), +Jadwigę Karmelita (84), +Piotra Teterycz (48). Wieczny odpoczynek...


 
Intencje modlitewne na grudzień 2020


intencja papieska
aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.
 


intencja diecezjalna
aby Pan błogosławił małżonkom i rodzinom. 


intencja parafialna
abyśmy, tak jak Maryja i święty Józef starali się z ufnością wypełniać wolę Bożą, kochać Jezusa i troszczyć się o dobro bliźnich.
Bóg przebacza nasze grzechy

  
Było deszczowe popołudnie i pewna kobieta jechała samochodem po jednej z głównych ulic miasta, poruszała się ze szczególną ostrożnością, ponieważ droga była mokra i śliska. Nagle siedzący obok syn odezwał się.
- Wiesz, mamo, myślę o jednej rzeczy.

Kobieta była ciekawa, co przyszło do główki jej siedmioletniemu synkowi.

- O czym myślałeś?

- Deszcz - zaczął tłumaczyć - jest jak grzech, a wycieraczki są jak Bóg, który odrzuca daleko nasze grzechy.

Zdumiona matka spytała.

- Zauważyłeś, że deszcz cały czas pada? Cóż to oznacza według ciebie?

Syn nie zastanawiał się nawet chwili nad odpowiedzią.

- My cały czas grzeszymy, a Bóg nie ustaje w przebaczaniu.

 

***

Nie ma żadnej księgi, w której zapisywałoby się grzechy. Bóg nie prowadzi żadnego rejestru, żadnego katalogu. On bierze pod uwagę tylko naszą teraźniejszość i otacza nas miłością bezwarunkową.
 

                                                                           Bruno Ferrero