Nasz Kościółbutton_ogloszenia-duszpasterskie%20(6)

XII Niedziela zwykla 25.06 - 01.07.2017 r.


1. Wakacje często kojarzą się z relaksem, odpoczynkiem z przygodą. Dziś do swojej przygody zaprasza nas Jezus, zachęcając do spędzenia tego letniego czasu z Nim. Pielgrzymki piesze, rowerowe, rekolekcje oazowe to tylko niektóre propozycje, z którymi możemy się zapoznać w przedsionku naszego kościoła, na stronach diecezjalnych i parafialnych.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej.

3. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym między innymi o objawieniach w Gietrzwałdzie. Mija 140 lat od czasu, jak Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom. Gietrzwałd to jedyne w Polsce i jedno z dziewięciu na świecie miejsc objawień maryjnych oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół.
Do Małego Gościa dołączona została płyta Arki Noego pod tytułem „Wyjątkowy Osioł”.

4. Od przyszłej niedzieli Msza św. wieczorna dotychczas odprawiana o godz. 17:30, przez cale wakacje będzie odprawiana o  godz. 19:00. Na godzinę 14:00 zapraszamy rodziców z małymi dziećmi (Msza św. bez kazania).

5. Ministranci, przed kościołem zbierają ofiary do puszek na obóz, na który wyjeżdżają w tym tygodniu. Niech nasze wsparcie będzie wyrazem wdzięczności za ich całoroczną posługę przy ołtarzu.

6. W ubiegła niedzielę przeżywaliśmy „Festyn Parafialny”. Bóg zapłać wszystkim, którzy na swój sposób w niego się włączyli. Sponsorom, fundatorom nagród, i tych słodkich w postaci ciasta i tych rzeczowych. Caritasowi, Rycerzom Columba, młodzieży i orkiestrze. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, zarówno te wpłacane na konto parafialne jak i do kopert. W sumie wpłynęło 9 431,00 zł.

7. W czwartek, w Uroczystość Piotra i Pawła Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

8. W związku z rozpoczętymi wakacjami i urlopami życzymy radości, udanego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. Dajmy Panu Bogu szanse towarzyszenia nam również w tych dniach letniego relaksu.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Sabinę Wojczuk (91); Henryka Paszke (62) i Zdzisławę Firkowską (81). Wieczny odpoczynek...
 

                                         Dwaj przyjaciele


friends


     Starszy nazywał się Frank i miał 20 lat. Młodszy Ted miał 18 lat. Wiele czasu spędzali razem, ich przyjaźń sięgała czasów szkoły podstawowej. Razem postanowili zaciągnąć się do wojska. Przed wyjazdem przyrzekli sobie u rodzinom, że będą wzajemnie uważać na siebie.
     Szczęście im sprzyjało i znaleźli się w tym samym batalionie. Batalion ich został wysłany na wojnę. Było to straszliwa wojna, pośród rozpalonych piasków pustyni. Przez pewien czas Frank i Ted przebywali o obozie, chronionym przez lotnictwo. Lecz któregoś dnia pod wieczór przyszedł rozkaz by wkroczyć na terytorium nieprzyjaciela. Żołnierze pod piekielnym ogniem wroga dotarli do pewnej wsi. Ale nie było Teda. Frank szukał go wszędzie. Znalazł jego nazwisko w spisie zaginionych. Zgłosił się u komendanta z prośbą o pozwolenie na poszukiwanie jego przyjaciela.

     - To jest zbyt niebezpieczne - odpowiedział komendant. - Straciłem już twego przyjaciela, straciłbym również ciebie. Tam ostro strzelają.

     Frank mimo wszystko poszedł. Po kilku godzinach znalazł Teda śmiertelnie rannego. Ostrożnie wziął go na ramiona. Nagle dosięgnął go pocisk. Nadludzkim wysiłkiem udało mu się donieść przyjaciela do obozu.

     - Czy warto było umierać, by ratować umarłego? - spytał komendant.

     - Tak - wyszeptał Frank, gdyż przed śmiercią Ted powiedział: - Wiedziałem, że przyjdziesz.

To właśnie powiemy Bogu w takiej chwili:

"Wiedziałem, Boże, że przyjdziesz!"Bruno Ferrero

two_soldiers