Nasz Kościół


  
 Wniebowstąpienie Pańskie  16.05.2021


1. „Jezus wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego
do nieba” – usłyszeli apostołowie wpatrujący się w odchodzącego Chrystusa w dniu Jego wniebowstąpienia. My również patrzmy na Jezusa w drugim człowieku a nade wszystko
w Eucharystii, gdzie On sam karmi nas Chlebem na życie wieczne.

2. W wyniku łagodzenia zaleceń pandemicznych w liturgii w naszym kościele może uczestniczyć więcej osób. Przypominamy, że oznaczenia w ławkach dotyczą poprzednich zaleceń i są jedynie punktem odniesienia. W dalszym ciągu obowiązują nas zalecenia dotyczące naszego bezpieczeństwa tzn.: przyjmowanie Komunii Św. na rękę, zachowywanie bezpiecznej odległości, zakrywanie ust i nosa.

3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, połączone z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego, w dni powszednie o 17:30, w niedziele o 17:00.

4. Dzisiaj po Mszach św. Caritas naszej parafii zbiera ofiary do puszek na chleb św. Antoniego (dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii).

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców w niedzielę 23 maja o godz. 11:00. Spotkanie nie dotyczy dzieci przygotowujących się indywidualnie.

6. Zapraszamy młodzież na Mszę Św. ze specjalnie przygotowaną oprawą muzyczną i liturgiczną w ostatnią niedzielę maja (30 maja) na godz. 17:30. Zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania – po tej Mszy Św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów.

7. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiary składane na remont naszego kościoła.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:
• w „Gościu Niedzielnym” m.in.: o beatyfikacji bł. Franciszka Jordana; o sensie spisu powszechnego; o zasadności religii lub etyki w szkole.

9. W tym tygodniu do wieczności odeszli: +Zofia Borodziuk (75), +Jadwiga Dobrzyńska (90), +Jan Końpa (93), +Mirosław Kuryłowicz (73), +Maria Figurska (90), +Leokadia Najdowska (92), +Jarosław Wojciński (66). Wieczny odpoczynek…  


Ks. Jerzy Urbański - proboszcz

  
 
Intencje modlitewne na maj 2021


intencja papieska
Aby finansiści współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i ochrony obywateli przed niebezpieczeństwami.
 


intencja diecezjalna
Aby Pan błogosławił powołanych do kapłaństwa w naszej diecezji. 


intencja parafialna
O potrzebne łaski dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych w naszej parafii oraz o wzrost czci dla Matki Bożej.
O pieniądzach, które szczęścia nie dająNa górskiej łące pokrytej zieloną trawą rosły obok siebie dwa kaczeńce. Pewnego dnia na łąkę przyjechali turyści. Rozłożyli koce, wyjęli jedzenie, rozstawili parasol przeciwsłoneczny i postanowili zrobić sobie piknik. Rozmawiali dużo o swojej rodzinie i interesach. Robili plany na przyszłość, mające przynieść im jeszcze większe zyski. Za zarobione pieniądze chcieli kupić sobie lepszy samochód i wybudować nowy dom.
Rozprawiali o znajomej parze, która zbiła fortunę na handlu elektroniką. Obydwojgu wiodło się naprawdę dobrze, aż tu nagle okazało się, że mężczyzna mial kochankę. W rezultacie ich pozornie szczęśliwe małżeństwo rozpadło się.

Kaczeńce uważnie przysłuchiwały się tym wywodom. Kiedy turyści poszli się przejść, kwiaty zaczęły ze sobą rozmawiać:

- Dziwni są ci ludzie, nie uważasz?

- A czemu tak sądzisz?

- Bo widzisz, niby mówią, że pieniądze szczęścia nie dają, a jedynie ułatwiają życie, a mimo tego ciągle za nimi gonią.

- Masz rację, to rzeczywiście trochę dziwne. Z jednej strony, mówią, że pieniądze nie są im potrzebne do szczęścia, a z drugiej strony, nawet wówczas, gdy mają trochę czasu tylko dla siebie, rozmawiają głównie o pieniądzach.

- Myślę, że bez pieniędzy wiele im do szczęścia brakuje, jednak z nimi jeszcze więcej im do szczęścia przeszkadza.  
   

  

                                   Marcin Melon