Nasz Kościół


  
 Trzynasta Niedziela Zwykła  28.06.2020


1. Wakacje często kojarzą się z relaksem, odpoczynkiem z przygodą. Dziś do swojej przygody zaprasza nas Jezus, zachęcając do spędzenia tego letniego czasu z Nim.

2. Jutro obchodzimy w liturgii Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:00. Wieczorem w sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

4. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym między innymi rozpoczęcie cyklu wakacyjnego reportaży z sanktuariów maryjnych w Polsce pod tytułem „Nie ma jak u Mamy”. Rozpoczyna się od Sejn, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna sześćsetletnia figura Matki Boskiej.

5. Od przyszłej niedzieli Msza św. wieczorna dotychczas odprawiana o godz. 7:30, przez całe wakacje będzie odprawiana o  godz. 19:00. Na godzinę 14:00, zapraszamy rodziców z małymi dziećmi (Msza św. bez kazania).

6. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 9:00. Zapraszamy.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii oraz salkę Caritas.

8. Bóg zapłać panom z Zakładu Pogrzebowego Zieleń za skoszenie trawy wokół kościoła.

9. W związku z rozpoczętymi wakacjami i urlopami życzymy wiele radości, mimo utrudnień, udanego wypoczynku pełnego wrażeń oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Mirosława Lidzbarskiego (63), +Mariannę Kopera (90), +Mieczysława Nosewicza (64). Wieczny odpoczynek... 


Dzieci pająka

  
Kiedy tylko cała rodzina przybyła do swego letniego domu położonego w górach, mama czteroletniego Marka natychmiast wydała wojnę pająkom, które wszędzie rozsnuły swe pajęczyny.

 

- Nie zabijaj małych pajączków! - zawołał Marek.

 - A nie widzisz, jakie są brzydkie? - odparła mama.

 - Ale dla swoich mam są najpiękniejsze!

"Bóg jest tatusiem, który nas kocha jak mama" powiedziała pewna dziewczynka podczas lekcji religii.

***

Być może nie potrafisz znaleźć w sobie zbyt wielu zalet. Mimo to jesteś dla Boga najpiękniejszym stworzeniem Wszechświata.


                                                                                     Bruno Ferrero