Strona Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Najświętszego Serca  Jezusowego  w Słupsku 
 wersja dla niedowidzących

Powrót na stronę głównąParafia 

Najświętszego SercaJezusowego w Słupsku   

ul. Armii Krajowej 22 tel.(59)842-35-55

Porządek nabożeństw

w naszym kościele:

Msze Święte:

w niedziele i święta

7:30, 9:00, 11:00,
 
12:30, 14:00, 17:30

w dni powszednie

7:00, 18:00
Refleksja na VI Niedzielę Wielkanocną


Gdybyście Mnie miłowali...

„Kto ma nadzieję, widzi dalej, kto ma miłość, widzi głębiej, kto ma wiarę, widzi inaczej" - to zdanie, które być może już nieraz słyszeliśmy, przypomina, iż tylko poprzez nadzieję, miłość i wiarę można zrozumieć to, co wydaje się bardzo trudne, a w krótkiej perspektywie, na płaszczyźnie naszego codziennego życia, może wydawać się nawet nie do przyjęcia.

Jedną z największych radości, jakie może przeżywać kapłan, jest chyba ta, gdy po kilku czy kilkunastu latach spotyka swoich dawnych uczniów, wychowanków, ministrantów lub młodzież z duszpasterstwa, i widzi, że rzucone przed laty ziarno nie zginęło. Co więcej, nie tylko wykiełkowało, ale przemieniło się w drzewo, które naprawdę wydaje owoce. Wszystkie gesty, podziękowania i zapewnienia o wdzięczności, które można usłyszeć, gdy ksiądz opuszcza parafię, by iść do innej, są zaledwie drobną namiastką tej właśnie radości, którą można przeżyć po latach. Gdy widzi się ludzi, którzy wychowywali się w cieniu parafialnego kościoła, a teraz budują dobre rodziny, żyją mądrze, uczciwie i starają się jak najlepiej wychować swoje dzieci, przeżywa się radość zupełnie wyjątkową. Jest to radość widzenia dalej, głębiej i inaczej, którego sens i wartość docenia się często dopiero po długich latach.

Odejście, które Chrystus zapowiada uczniom, jest dla nich niezwykle trudne do przyjęcia. Nie potrafią zrozumieć, dlaczego ich Pan odchodzi. Przeżywają głęboki smutek z tego powodu. On jednak jakby odwraca całą sytuację. Nie oczekuje łez, słów żalu czy pocieszenia. Chce tylko, by się nie zatrzymywali, by szli naprzód i prowadzili dalej to, co On rozpoczął. Pokazuje, że Jego odejście mogą zrozumieć tylko ci, którzy naprawdę Go kochają. Ci, którzy widzą dalej, głębiej i inaczej: „Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie".

Warunkiem zrozumienia tego, co trudne, a w jakimś momencie może nawet przykre i smutne, jest miłość do Jezusa, która otwiera na dar czasu i na dar drugiego człowieka. Trzeba to sobie wciąż przypominać, by w chwilach próby ku Niemu powracać i bez lęku, z wiarą i z zaufaniem przyjmować wszystko, co nam daje.

ks. Dariusz Madejczyk
OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019 r.

1. Przypominamy, że w bieżącym miesiącu tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału przed Mszą św. wieczorną. W ciągu tygodnia o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 17:00.

2. Kończymy miesiąc maj świętem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (31 maja w piątek). Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. W tym dniu rozpoczynamy tradycyjną nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W pierwszą sobotę miesiąca księża odwiedzą swoich chorych, a wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie

4. W Gościu Niedzielnym między innymi w jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci; a także o wyzwaniach, przed jakimi stoi polski Kościół, mówi abp Wojciech Polak. Dzieciom polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont naszego kościoła

6. Po raz kolejny, we wtorek 18 czerwca, wyruszy Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich rodzin oraz pracowników placówek wspierających do Skrzatusza. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia chętnych oraz ich opiekunów.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy św. wieczornej.

8. W najbliższą sobotę o godz. 11:00 w konkatedrze w Kołobrzegu odbędą się święcenia prezbiteratu. Polecajmy w naszych modlitwach nowo wyświęconych księży, którzy z optymizmem patrzą w przyszłość i chcą służyć Panu Bogu i ludziom.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Jerzego Drążkiewicza (80). Wieczny odpoczynek...

Z okazji Dnia Matki, najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych, niespożytych sił, energii oraz poczucia spełnienia. Zmarłym, nieustającej pamięci oraz modlitwy najbliższych i wiecznego pokoju. Szczęść Boże!