Strona Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Najświętszego Serca  Jezusowego  w Słupsku 
 wersja dla niedowidzących

Powrót na stronę głównąParafia 

Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku   

ul. Armii Krajowej 22 tel.(59)842-35-55

Porządek nabożeństw

w naszym kościele:

Msze Święte:

w niedziele i święta

7:30, 9:00, 11:00,
 
12:30, 14:00, 19:00

w dni powszednie

7:00, 18:00
Refleksja na XV Niedzielę zwykłą


Chcąc się usprawiedliwić, zapytał

Gdy słyszę tytuły w stylu „Dla ciebie wszystko", jakoś podświadomie zaczynam się zastanawiać, jak te zaaranżowane historie i nieomal niewykonalne zadania mają się do zwykłego życia. Czy człowiek, który robi rzeczy wielkie, niezwykłe lub niebezpieczne, sprawdza się w małych i zwykłych?

Czy ludzie, którzy dla niemałych przecież pieniędzy i dla spełnienia marzeń bliskich sobie osób podejmują się wykonania mniej lub bardziej niezwykłych zadań, dają sobie radę z tzw. prostymi sprawami? Niekiedy łatwiej jest się zdobyć na wielkie czy nawet ekstremalne wyczyny, a dużo trudniej zachować pogodę ducha, uśmiech na twarzy i pełną otwartości życzliwość w codziennych relacjach z ludźmi.

Bardzo znamienna jest rozmowa, którą Jezus toczy z uczonym w Prawie. On także spogląda ku rzeczom wielkim i wydaje się oczekiwać wzniosłej odpowiedzi. Gdy więc słyszy, że ma po prostu zachowywać przykazania, czuje się zmieszany, może nawet lekko zawstydzony, i próbuje zatuszować wszystko, pytając, kogo ma uważać za bliźniego... Prostota odpowiedzi, którą słyszy, wprawia go w zakłopotanie, a może nawet budzi jakiś lęk. Trzeba się będzie przecież pochylić, zejść z piedestału i stanąć ramię w ramię z Samarytaninem.

Św. Faustyna w swym „Dzienniczku" opisuje następujące zdarzenie: „Kiedy weszłam do swojej celi, ujrzałam puszkę z Najświętszym Sakramentem i usłyszałam taki głos: «Weźmij tę puszkę i przenieś do tabernakulum». W pierwszej chwili zawahałam się, ale się zbliżyłam, słyszałam te słowa: «Z jaką miłością zbliżasz się do Mnie, z taka miłością zbliżaj się do każdej z sióstr, a cokolwiek czynisz im - Mnie czynisz»" („Dzienniczek", 285).

Nie możemy przewidzieć, kogo dziś albo jutro Pan Bóg postawi na naszej drodze. Trudno przewidzieć, kogo przyjdzie nam nazwać bliźnim i jakie będą tego konsekwencje. Może trzeba będzie z kimś porozmawiać, może wystarczy mu powiedzieć „dzień dobry" lub po prostu wypić z nim kawę. A może, bez wykrętów i lewego usprawiedliwienia, tak jak Samarytanin, będziemy musieli zrobić dużo więcej niż się spodziewamy. Może trzeba będzie zakasać rękawy, „stracić" czas i pieniądze, niczego się za to nie spodziewając.


ks. Dariusz Madejczyk
OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela zwykła 14.07.2019

1. Uczestnicząc we Mszy św. stajemy się coraz pełniej Kościołem. To jest wspólnotą braci złączonych z Jezusem i między sobą tą samą wiarą, nadzieją i miłością. Przyjmujemy w gościnę Chrystusa, obecnego w naszej wspólnej modlitwie, w słowach Pisma św., a zwłaszcza pod osłoną chleba, który spożywamy. Niech to przeżycie wspólnoty w kościele przedłuży się na nasze życie codzienne, spotkania w domach rodzinnych, miejscach pracy oraz wakacjach.

2. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” między innymi czym jest szkaplerz i skąd pochodzi moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkiem Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa ponadto rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, założycielką kliniki Budzik dla osób w stanie śpiączki.

3. W tym roku po raz koleiny wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 1 do 13 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w poniedziałek 29 lipca o godz. 18:00 w kościele św Jana Kantego w Słupsku. Grupa Duchowego Pielgrzymowania tzw. „Grupa Złota” – zapisy zakrystii. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont kościoła oraz salki Caritas. Do chwili powstania nowej salki, Miasto użyczyło nam pomieszczenie przy ul Słowiańskiej 10. Wszystkie formalności administracyjne zostały już załatwione, trwa adaptacja tego pomieszczenia. W najbliższym czasie tam przeniesie swoje działanie Caritas.

5. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Siostrę Ludwikę Niezdropa (66), Małgorzatę Chańko (57), Weronikę Kozłowską (85), Jolantę Mówińską (59). Wieczny odpoczynek...

6. Na wakacje i urlopy życzymy radosnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. W naszym kościele niedzielna Msza św. z godz. 17:30, odprawiana jest o godz. 19:00 – zapraszamy!