Strona Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Najświętszego Serca  Jezusowego  w Słupsku 
 wersja dla niedowidzących

Powrót na stronę głównąParafia 

Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku   

ul. Armii Krajowej 22 tel.(59)842-35-55

Porządek nabożeństw

w naszym kościele:

Msze Święte:

w niedziele i święta

7:30, 9:00, 11:00,
 
12:30, 14:00, 17:30

w dni powszednie

7:00, 18:00
Refleksja na III Niedzielę zwykłą


Natychmiast zostawili sieci


Chyba nieobce jest nam uczucie satysfakcji związane z pewnymi wydarzeniami, które bezpośrednio nas nie dotyczą, a w których w jakiś sposób uczestniczymy. Gdy słyszymy o niezwykłych sukcesach tzw. zwykłych ludzi, czujemy, że to także nasze zwycięstwo. Bo to przecież ktoś podobny do nas...

W 2004 roku Marek Kamiński i niepełnosprawny nastolatek Janek Mela zdobyli biegun północny i południowy. Z podziwem i niedowierzaniem śledziliśmy losy jednej i drugiej wyprawy, zadając sobie pytanie o granice wytrzymałości młodego, niepełnosprawnego człowieka, o ich możliwe konsekwencje, ale przede wszystkim o to, czego było więcej: entuzjazmu i fantazji czy też odwagi, by podjąć się tak niezwykłego zadania? Nie ma wątpliwości, że na takie wyczyny zdobywają się tylko ci, co mają odwagą przekraczać granice, które wyznacza ludziom przekonanie o potrzebie małej stabilizacji. Wyznaczając sobie wielkie cele, trzeba sobie pozwolić na tę odrobinę fantazji, która w pierwszej chwili nie stawia dodatkowych pytań, ale z entuzjazmem patrzy w nieznane...

Gdy czytamy dzisiejszą Ewangelię aż trudno uwierzyć, że wszystko poszło tak szybko. Jedno słowo, krótkie wezwanie, i od razu decyzja. Święty Mateusz napisze o Szymonie i Andrzeju: „natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim". W podobnych słowach zamknie też historię Jakuba i jego brata Jana: „natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim". Poruszający, a właściwie wręcz niewiarygodny jest radykalizm, z jakim pierwsi uczniowie zostawiają dotychczasowe życie i wyruszają z Jezusem. Nietrudno przecież sięgnąć do naszych osobistych doświadczeń, odkryć podobne odczucia i niemal tak samo wielki entuzjazm, a zaraz potem całkiem racjonalną refleksję, która jak kubeł zimnej wody gasi pierwszy zapał.

Może właśnie dlatego nie wolno zwlekać. Trzeba się czasami pospieszyć i zaangażować od pierwszej chwili, by różnego rodzaju kalkulacje, lęk przed nieznanym lub brakiem zabezpieczenia nie zburzyły entuzjazmu i nadziei, a tym samym nie zamknęły serca w ciasnym egoizmie, który powstrzymuje nasze kroki.

 ks. Dariusz MadejczykOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III Niedziela zwykła  26.01.2020

1. W najbliższą niedziele przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). W tym dniu obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświecenie gromnic podczas wszystkich Mszy św.

2. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny katolickie według porządku przedstawionego na stronie ogłoszeń duszpasterskich.

3. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek w godz. 10:00 – 11:00. W sobotę od godz. 16:00 do 17:00.

4. Polecamy prasę katolicką. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” między innymi: Przypomnienie słów papieskich, wygłoszonych na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie, jak mogło dojść do takiego ludobójstwa. A także o Dniu Islamu w Kościele katolickim w Polsce, który choć jest obchodzony po raz dwudziesty w dalszym ciągu brzmi egzotycznie i niezrozumiale dla nas.

5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont naszego kościoła, oraz salki Caritas.

6. W najbliższą, pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Kazimierza Siedleckiego (69) oraz +Mieczysława Piaseckiego (89). Wieczny odpoczynek...