Nasz Kościół

Szczęść Boże.
Na tej podstronie będą zamieszczane bieżące informacje dotyczące I Komunii Św. w roku szkolnym 2020/2021.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. w każdą niedzielę o godz. 11.00 z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. Z naszej strony dbamy o zapewnienie środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do świątyni oraz przed przyjęciem komunii świętej, a także przestrzeń umożliwiającą zachowanie bezpiecznej odległości.
Najlepszym sposobem przygotowania do pełnego udziału w Eucharystii jest cotygodniowe uczestniczenie w niej, będące jednocześnie wypełnieniem 3. przykazania Dekalogu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w najbliższym czasie nie będzie comiesięcznych spotkań-konferencji dla rodziców w kościele. Podstawowe informacje i treści będą zamieszczane na tej stronie internetowej.

Wszelkie zapytania dotyczące I Komunii św. można kierować na parafialny adres e-mail lub bezpośrednio do ks. Romana Maziec.

Planowany termin I Komunii Św. to ostatnia sobota maja (29.05.2021). Jest to jednak termin hipotetyczny, uzależniony od sytuacji pandemicznej i przepisów sanitarnych z tym związanych. Możliwe jest ustalenie innego terminu - w tym celu prosimy o kontakt jw.
Dzieci mieszkające na terenie naszej parafii przystąpią do tego sakramentu na jednej z Mszy św. w zależności od tego, do której szkoły uczęszczają.
Jest możliwości przyjęcia I Komunii Św. w Parafii NSJ w sytuacji, gdy dziecko nie należy do tej parafii, pod warunkiem, że otrzyma odpowiednie pozwolenie od ks. Proboszcza swojej parafii.

Zachęcamy do indywidualnego przygotowania i przyjęcia I Komunii Świętej. W takiej sytuacji to rodzice w oparciu o otrzymane materiały i spotkania z księdzem pomagają przygotować swoje dzieci do tego sakramentu. Taka forma przygotowania umożliwia również ustalenie osobnego terminu I Komunii Św. dziecka poczynając od pierwszej niedzieli po Wielkanocy.

Z Chrystusowym pozdrowieniem i zapewnieniem o modlitwie,

 

Wasi Duszpasterze.